اتصالات غیرجوشی

هر نوع اتصال منحصر به فرد است و کارایی مستقل دارد

اگر به اطراف خود نگاه کنید متوجه خواهید شد که در همه ساختمان ها، خطوط راه آهن، صنایع دریایی و کشتی سازی، پل سازی، صنایع هوایی و سایر صنایع، انواع اتصالات غیرجوشی از جمله انواع پیچ و مهره ها، استفاده فراوان دارند. اگر چه این قطعات کوچک هستند، اما برای انواع مختلف تجهیزات لازم و ضروری هستند. طبقه بندی ها و مشخصات متنوعی برای مرتب کردن انواع اتصالات و پیچ و مهره ها وجود دارد که هر کدام کاربردهای خود را دارند و در جای خود استفاده فراوان دارند. به طور کلی اتصالات غیرجوشی به دو دسته اتصالات رزوه دار و اتصالات بدون رزوه تقسیم می شوند:

اتصالات غیر جوشی رزوه دار

رزوه داراحتمالا شما با انواع اتصالات رزوه دار آشنا هستید، انواع پیچ و مهره ها، استادبولت ها و رولبولت ها جزو اتصالات رزوه دار هستند. پیچ ها معمولا از یک شفت رزوه شده و یک سر تشکیل شده اند که اغلب با کمک یک مهره، که یک حلقه ی از درون رزوه شده است، یک اتصال را می سازند. اغلب پیچ هایی که در صنایع مختلف کاربرد دارند، دارای سر شش وجهی آچار خور هستند و به پیچ شش گوش شهرت دارند. آنها دارای یک شفت رزوه شده و یک سر شش ضلعی هستند و به کمک آچار باز و بسته می گردند. اما استادبولت ها تنها از یک سفت سرتاسر رزوه شده که فاقد سر هستند و از دو طرف با مهره بسته می شوند تشکیل شده و رولبولت ها نوع خاصی از پیچ ها هستند که برای اتصال صفحات فلزی به سنگ و بتن مورد استفاده قرار می گیرند. همچنین از دیگر پیچ های رزوه دار می توان از پیچ چوب و انواع پیچ فلز نام برد. شما می توانید برای آشنایی بیشتر با هر کدام از مواردی که نام برده شد مقاله مربوطه را در همین سایت مطالعه نمایید.

اتصالات غیرجوشی بدون رزوه

بدون رزوهاتصالات بدون رزوه نیز در انواع مختلف وجود دارد. انواع سوکت، خار و پین از جمله اتصالات غیر جوشی بدون رزوه هستند. اتصالات بدون رزوه معمولا برای استفاده در قطعات کوچک و ریز به کار می روند. به عنوان مثال شما با با استفاده از پین در بند ساعت های مچی آشنا هستید.

باید در نظر داشت که استفاده صحیح و به جا از هر کدام از این اتصالات بسیار مهم است. اتصالات صحیح به امنیت و ثبات محصول نهایی کمک می کنند. شناخت انواع اتصال دهنده ها به شما کمک می کند که در ساخت محصولات با کیفیت بسیار کارآمد باشید. هر اتصال دهنده دارای یک هدف و مورد استفاده خاص خود است که باید در جای خود به کار رود تا اطمینان حاصل شود که محصولات قادر به انجام کارهایی هستند که برایشان در نظر گرفته شده است.

 

جستجوهای مرتبط:

اتصالات، اتصالات غیرجوشی، پیچ و مهره، انواع پیچ و مهره، پیچ شش گوش ، انواع مهره، واشر، استادبولت، انکربولت و رولبولت، فروش پیچ و مهره، خرید انواع پیچ و مهره، مطالب پیچ و مهره و اتصالات

منبع: http://www.melfast.com