پیچ چشمی چیست و چه کاربرد هایی دارد؟

پیچ چشمی نوع خاصی از پیچ است که به دلیل شکل حلقه‌مانند گل آن به پیچ چشمی شناخته می‌شود.

انجام برخی پروژه ها می تواند سخت و زمان بر باشد، اگر از ابزار و متریال مناسب استفاده نکنید. استفاده از ابزار و متریال نامناسب نه تنها کار را سخت و پیچیده می کند، بلکه باعث نتایج ناخوشایند در کار نیز می شود. پس قبل از شروع هر پروژه نیاز به برنامه ریزی در مورد انتخاب بهترین ابزار و متریال مناسب برای آن پروژه امری واجب می باشد. ما در مقالات مختلف سعی می کنیم شما را با انواع پیچ و مهره و اتصالاتی که ممکن است به آن ها نیاز داشته باشید آشنا کنیم. در این مقاله پیچ چشمی و کاربردهای آن را بررسی خواهیم کرد.

پیچ چشمی

تفاوت بین پیچ چشمی و دیگر اتصالات

تفاوت عمده پیچ چشمی با دیگر اشکال پیچ، شکل و طراحی خاص آن است. شکل سرِ این نوع پیچ با اکثر پیچ ها متفاوت است. سرِ پیچهای چشمی حلقه ای شکل می باشد و به همین دلیل به این نام خوانده می شود. سر حلقه ای این پیچ ها برای آویز گرفتن و یا نگهداری سیم و بست ها مناسب است. به عنوان مثال برای کابل کشی دور تا دور دیوار حیاط و یا بستن لوستر از این پیچ ها استفاده می شود. پیچ های چشمی بسته به کارکردشان از جنس های مختلف ساخته می شوند. اما معمولا جنس شان از استیل است که در برابر زنگ زدگی و فشار مقاومت خوبی داشته باشد.

روش اتصال پیچ های چشمی

برای اتصال پیچ های چشمی باید سوراخی که روی سطح مورد نظر ایجاد می کنید کمی کوتاه تر از سطح رزوه شده پیچ باشد، سپس هنگام بستن خود پیچ راه خود را در سطح باز نماید. مگر اینکه سطح مورد نظر از مواد سخت مانند بتن باشد، در این صورت باید سوراخی که ایجاد می کنید فراخ تر از شفت پیچ باشد. این به این دلیل است که پیچ‌ها ممکن است به مصالح سخت و محکم نفوذ نکنند. 

انتخاب مناسب ترین جنس پیچ

اگر می خواهید یک کار بی عیب و نقص انجام دهید همواره باید از بهترین جنس و مرغوب ترین کالا ها استفاده کنید. گرچه باید بر اساس پروژه، هزینه ها را نیز در نظر بگیرید. همانطور که گفته شد پیچهای چشمی با جنس های مختلف در بازار وجود دارند. شما همواره می توانید انواع پیچ چشمی و هر نوع اتصال دیگر را با هر جنسی از دویچ بخواهید. کارشناسان ما همواره آماده پاسخ گویی به نیاز شما هستند.

منبع: http://www.melfast.com

جستجوی پیچ و مهره

سفارش و خرید پیچ و مهره

Devich slide