پیچ و مهره در صنعت کشتی سازی و دریایی

صنایع دریایی و ساحلی بخش عمده‌ای از حمل‌ونقل دریایی، صنایع کشتی‌سازی، سازه‌های فولادی و چاه‌های نفت را تشکیل می‌دهند و عموماً جزو گسترده‌ترین صنایع سنگین هستند. بیشتر پیچ و مهره های مورد استفاده در صنایع دریایی و ساحلی از نوع هگز استیل ضد زنگ می باشد تا در برابر رطوبت مناطق دریایی مقاومت کافی داشته باشد. پیچ و مهره های مورد استفاده در ساخت ماشین آلات و سازه های داخلی کشتی ها و قایق ها عمدتاً 8/8 پیچ خشک هستند که اغلب به صورت پوشش داکرومات هستند.

پیچ و مهره در صنعت کشتی سازی

پیچ و مهره ها در صنعت کشتی سازی و دریایی چه ویژگی هایی دارند؟

انواع پیچ و مهره در صنعت کشتی سازی و صنایع دریایی استفاده می شود. پیچ و مهره های فولادی دارای مقاومت ذاتی در برابر رطوبت و هزینه بسیار پایین آنها در مقایسه با پیچ و مهره های تیتانیوم است که باعث موفقیت این ماده در کاربردهای دریایی شده است. لازم به ذکر است که پیچ و مهره آهنی در تماس با آب دریا نیز زنگ می زند و سرعت آن کمتر از پیچ خشک 8.8 است اما برای تماس با آب دریا مناسب نیست. از طرفی پیچ و مهره های تیتانیوم که به دلیل قیمت بالا در تولید محدود می شوند، مقاومت بهتری نسبت به پیچ و مهره های فولادی دارند و در برابر نمک دریا و اسید مقاوم هستند.

 پیچ و مهره در صنعت کشتی سازی و دریایی را پیج و مهره حمل و نقل می نامند و پیچ و مهره در صنعت کشتی سازی و قایق در انواع و اندازه های مختلف استفاده می شود. از این پیچ و مهره ها در بدنه کشتی استفاده می شود و قسمت های مختلف موتور و محورهای داخل کابین را به هم متصل می کند. شرکت ما تولید کننده انواع پیچ و مهره در صنعت کشتی سازی و دریایی گام های قابل توجهی برداشته باشد. پیچ و مهره در صنعت آب و فاضلاب با عیار کمتر و وزن سنگین تری نسبت به استفاده از پیچ و مهره در صنایع نفت، گاز و پتروشیمی یا سایر صنایع به دلیل قرار گرفتن در معرض آن ها در صنایع آب و فاضلاب استفاده می شود.

برخی از پیچ‌ها و مهره‌ها برای شرایط مرطوب مناسب هستند، مانند پیچ‌های تیتانیوم، فولاد گالوانیزه و فولاد ضد زنگ. شرکت ما تولید کننده انواع پیچ و مهره تیتانیوم، آهن و فولاد ضد زنگ عنوان پیشرو در صنعت آب و فاضلاب را به خود اختصاص داده است. پیچ و مهره در صنعت الکترونیک بسیار مهم است. در اسکلت و پایه های موتور الکتریکی از پیچ و مهره استفاده می شود. انواع پیچ و مهره استیل برای نصب روشنایی و تابلو برق تاسیسات برقی استفاده می شود

کاربرد پیچ و مهره در کشتی سازی

پیچ و مهره های مورد استفاده در صنعت حمل و نقل به پیچ و مهره حمل و نقل معروف است و در صنعت حمل و نقل و کشتیرانی با انواع و اندازه های مختلف استفاده می شود. این پیچ و مهره ها در بدنه کشتی ها کاربرد دارند و محورها را در قسمت های مختلف موتور و کابین کشتی به یکدیگر متصل می کنند. شرکت ما تولید کننده انواع پیچ و مهره دریایی افتخار پیشرفت چشمگیر در صنعت دریایی و قایق را دارد. در مقایسه با استفاده از پیچ و مهره در صنعت نفت و گاز، پتروشیمی یا سایر صنایع، پیچ و مهره های مورد استفاده در صنعت آب و فاضلاب از درجه و سختی پایین تری برخوردار هستند، زیرا پیچ و مهره ها در صنعت آب و فاضلاب بیشتر در معرض رطوبت قرار دارند. برخی از پیچ‌ها و مهره‌ها برای شرایط مرطوب مناسب هستند، مانند پیچ‌های تیتانیوم، فولاد ضد زنگ و فولاد ضد زنگ. شرکت ما، تولید کننده پیچ و مهره تیتانیوم، گالوانیزه و استنلس استیل مفتخر است که در صنعت آب و فاضلاب گام های بلندی برداشته است. پیچ و مهره در صنعت برق بسیار مهم است. انواع پیچ و مهره استیل، ناودانی مهره استیل ضد زنگ برای نصب چراغ های روشنایی و ترانسفورماتور استفاده می شود. شرکت ما تولید کننده انواع پیچ و مهره نیروگاهی در تولید انواع پیچ و مهره استیل و پیچ و مهره استیل ضد زنگ در این صنعت معتبر می باشد.

ویژگی پیچ های داکرومات برای کشتی سازی

پوشش داکرومات نام خود را از نام تجاری DACRAL NDS، سازنده این روش پوشش، فرآیندی مبتنی بر آب گرفته است که در آن پیچ‌ها و مهره‌ها در محلول آبی روی، آلومینیوم و کرومات پوشش داده می‌شوند. ذرات حلال، و محلول را حداکثر تا 100 درجه حرارت می دهند تا ذرات روی و آلومینیوم، البته آلومینیوم با درصد پایین، روی سطح پیچ و مهره ها پوشیده و خشک شوند. پس از خروج از محلول، پیچ ها و مهره ها معمولاً سانتریفیوژ می شوند تا ذرات اضافی از سطح خارج شوند. در مرحله بعد پیچ و مهره ها را در فر گذاشته و با حرارت 300 درجه حرارت می دهیم و روی آن یک لایه روی و آلومینیوم می پزیم.

برای دستیابی به حداکثر مقاومت در برابر خوردگی و گرما، کل فرآیند معمولاً دو بار تکرار می شود تا یک لایه بسیار چسبنده، مقاوم در برابر رطوبت، خوردگی و حرارت، با ضریب اصطکاک کم، رنگ نقره ای مات، سطح آنها را کاملاً بپوشاند. ضخامت لایه دا کرومات بسیار نازکتر از لایه گالوانیزه گرم است و هر میکرون لایه داکرومات حدود 100 ساعت آزمایش اسپری نمک خورنده را تحمل می کند که حدود 4-5 برابر قوی تر از هر میکرون گالوانیزه گرم است.

از آنچه با گالوانیزه الکتریکی پوشانده شده است استفاده کنید در این روش از روغن روی در سطح قطعه کار که همان کاتد است با جریان مستقیم با فرآیند الکتریکی استفاده می شود. پوشش های گالوانیزه سرد در صنایع مختلف کاربرد فراوانی دارند که مهمترین آنها تولید ورق گالوانیزه می باشد. پیچ و مهره را می توان از طریق گالوانیزه سرد و همچنین در رنگ های مختلف مانند زرد که یکی از پرکاربردترین ها در صنعت پیچ و مهره است، اجرا کرد.

گالوانیزه گرم یک فرآیند گالوانیزه کردن است که برای ساخت آهن و فولاد استفاده می شود. این فرآیند با فرو بردن فلز در حمام روی مذاب در دمای حدود 460 درجه سانتی گراد انجام می شود. پس از خارج شدن نمونه از حمام، روی ابتدا با اکسیژن و سپس با کربن روی فلز واکنش داده و یک لایه غیر مخرب از ZnCO3 تشکیل می دهد. این روش به طور گسترده برای جلوگیری از زنگ زدگی استفاده می شود

آیا پیچ های مربوط به کشتی سازی نیاز به آبکاری دارد؟

این نوع آبکاری باعث ایجاد پیوند بین آهن و روی در فولاد می شود. این فولاد قابلیت جوشکاری دارد و برای استفاده در دمای تا 200 درجه سانتیگراد مناسب است. گاهی اوقات سرب به حمام روی اضافه می شود. هدف از این کار افزایش سیالیت روی است که مصرف آن را کاهش می دهد و همچنین سرباره را قابل بازیافت می کند. امروزه برخی از کاربردهای گالوانیزه گرم جایگزین روش های پیشرفته شده است. یکی از این روش‌ها آبکاری است که در آن لایه‌ای از روی با الکترولیز از محلول آبی روی فلز رسوب می‌کند. امروزه چسب های شیشه ای همچنان در بسیاری از صنایع به عنوان پوششی بادوام و قابل اعتماد استفاده می شوند.

گروه صنعتی ما به درخواست های زیادی در زمینه پیچ و مهره گالوانیزه گرم پاسخ داده است، اما با توجه به کاهش خواص مکانیکی قطعات سخت شده در حین گالوانیزه گرم، این پوشش تنها با سفارش و درخواست مشتری اجرا می شود و در نتیجه، عواقب آن نیز به عهده مشتری است، مگر اینکه از قبل توافق شده باشد.

پیچ، بست مکانیکی که معمولاً با مهره برای اتصال دو یا چند قسمت استفاده می شود. یک اتصال پیچ شده را می توان به راحتی جدا کرد و دوباره سرهم کرد. به همین دلیل پیچ و مهره ها یا بست های پیچی بیشتر از هر نوع بست مکانیکی دیگر استفاده می شود و نقش مهمی در توسعه اقلام تولید انبوه و سازه های فولادی ایفا کرده است. پیچ از یک سر و یک بدنه استوانه‌ای شکل با رزوه‌های پیچ در طول بخشی از آن تشکیل شده است. مهره عضو ماده جفت است که دارای رزوه های داخلی برای مطابقت با پیچ است. واشر اغلب برای جلوگیری از شل شدن و له شدن استفاده می شود.

مهره، در فن آوری، وسیله ای برای بست متشکل از یک بلوک مربع یا شش ضلعی، معمولاً فلزی، با سوراخی در مرکز دارای رزوه های داخلی یا مادگی است که بر روی رزوه های نر یک پیچ مرتبط قرار می گیرد. پیچ با مهره به طور گسترده برای بستن دستگاه و اجزای ساختاری استفاده می شود. علاوه بر مهره های مربعی و شش ضلعی استاندارد، انواع خاصی نیز وجود دارد. چندین مورد در شکل نشان داده شده است، از جمله مهره شکافدار. هنگامی که این مهره روی پیچ سفت می شود، شکاف ها با سوراخی در پیچ تراز شده و با یک پین یا بند سیم در جای خود قفل می شوند تا از شل شدن یا باز شدن آن جلوگیری شود. قفل کردن را می توان با سفت کردن یک مهره نازک در برابر مهره استاندارد نیز انجام داد. مهره قفلی دیگر حاوی فیبر یا پلاستیک در بالای مهره است. قفل شدن زمانی اتفاق می افتد که این درج با رزوه های پیچ در حین سفت شدن مهره تداخل ایجاد کند. مهره در کاربردهایی استفاده می شود که در آنها تنظیم مکرر ضروری است و سفت کردن دستی کافی است.

متریال مورد استفاده در پیچ و مهره های کشتی سازی چیست؟

برای ساخت و ساخت پیچ و مهره بسته به استحکام و عملکرد آنها می توان از مواد مختلفی استفاده کرد. بنابراین، قبل از خرید پیچ ​​و مهره، آنها باید با توجه به جایی که از آنها استفاده می شود خریداری شوند تا از کیفیت و دوام مناسب اطمینان حاصل شود. برای ساخت پیچ و مهره از مواد مختلفی از جمله کربن، آهن، فولاد، تیتانیوم و حتی پلاستیک استفاده می شود که هر کدام ویژگی های خاص خود را دارند. ما همچنین می توانیم پیچ و مهره را با ترکیب مواد اولیه متعدد بسازیم. علاوه بر این، هر ماده اولیه ای که برای ساخت پیچ و مهره استفاده می شود در گریدهای مختلف با ساختارهای متفاوت موجود است.

برای عوامل مختلف برای افزایش مقاومت پیچ و مهره از مواد دیگری برای افزایش مقاومت سطحی پیچ و مهره استفاده می شود و این مواد جزء مواد مورد استفاده در پیچ و مهره هستند. اولین و مهم ترین نکته ای که باید به آن توجه کرد مواد آن است که می تواند عاملی باشد که مقاومت در برابر عوامل مختلفی مانند خوردگی، حرارت و فشار را تعیین می کند. در این مطلب به چند مورد از مهم ترین مواد ساخت پیچ و مهره اشاره می کنیم تا با دیدی بازتر در مورد خرید پیچ ​​و مهره تصمیم گیری کنید.

پیچ و مهره های فولادی ضد زنگ را می توان از ترکیب دو ماده اولیه فولاد کم کربن و کروم با نسبت های خاص تولید کرد. این نوع پیچ ها یکی از پرمصرف ترین انواع پیچ و مهره های موجود در بازار هستند که دلیل اصلی این موضوع استفاده از آن ها می باشد. این پیچ و مهره در مکان های مرطوب استفاده می شود، بنابراین پیچ و مهره دچار خوردگی می شود. به طور کلی این نوع پیچ ها مقاومت بالایی در برابر خوردگی دارند. یکی دیگر از مزایای پیچ و مهره های فولادی ضد زنگ مقاومت بالای آنها در برابر خراش های سطحی است که از دوام آنها نمی کاهد.

یکی از پرکاربردترین پیچ و مهره ها در صنعت، پیچ و مهره فولادی است. فولاد همچنین به طور گسترده ای در صنعت تولید پیچ ​​و مهره استفاده می شود و می توان از آن برای پیچ و مهره های سیاه یا گالوانیزه استفاده کرد.