مهره کاسه نمدی چیست ؟

مهره کاسه نمدی جزو مستحکم‌ترین انواع مهره‌ها است. همانطور که احتمالا می دانید، اتصالات غیرجوشی مانند پیچ و مهره ها استحکام کمتری نسبت به اتصالات جوشی دارند. یکی از دلایل آن این است که هرچند که پیچ و مهره خوب به هم چفت شده باشند، به مرور زمان بر اثر تکان های ریز محل اتصال، پیچ و مهره ها دچار لغزش می شوند و اتصال دچار گسست می گردد. به همین خاطر برای محل هایی که می دانیم دارای لغزش وتکان های بسیار است، بهتر است از قبل چاره اندیشی کنیم. استفاده از انواع واشر و یا مهره های قفل دار تعدادی از این روش ها هستند. در این مقاله نوعی از مهره های قفل دار به اسم مهره های کاسه نمدی  را معرفی می کنیم.

مهره کاسه نمدی

کاربرد مهره کاسه نمددار

اگر می‌خواهید خیالتان از بابت چفت و بست پیچ و مهره تان راحت باشد، می توانید از مهره های کاسه نمددار استفاده کنید. ترفند به کار رفته در این مهره ها بسیار ساده و در عین حال بسیار کاربردی است. در این نوع مهره یک لایه پلاستیکی واشر مانند در جداره داخلی مهره کار شده است تا در هنگام لرزش، جلوی تکان هایی که باعث لغزش پیچ داخل مهره می شوند را تا حدود زیادی بگیرد و باعث استحکام دائمی اتصال گردد. در تصویر فوق لایه پلاستیک آبی رنگ را مشاهده می کنید که در جداره داخلی مهره به کار رفته است. به این ترتیب شما خیالتان از استحکام اتصال راحت می شود.

مزایای استفاده از مهره های کاسه نمدی

افزایش درگیری پیچ و مهره: همانطور که گفته شد این مهمترین ویژگی این نوع مهره است که باعث استحکام اتصال می گردد. بدیهی است که رزوه پیچ با پلاستیک به کار رفته در مهره های کاسه نمددار بهتر درگیر می شود و اتصال پایدارتری می سازد.

عایق بندی: باز هم همانطور که قبلا اشاره مختصری شد، به کار بردن لاستیک در داخل مهره حکم واشر را دارد و باعث عایق شدن اتصال پیچ و مهره می گردد. این باعث می شود هیچ نوع مایع، در صورت وجود، از اتصال نشت نکند.

این دلایل ایجاب می کند تا در جاهایی که دارای لرزش هستند و همچنین اتصالاتی که در معرض آب و سایر مایعات هستند از مهره های کاسه نمدی استفاده شود.

تهیه و خرید مهره‌های کاسه نمددار

گرچه شما می توانید خودتان با استفاده از مهره و واشر، مهره کاسه نمددار بسازید، اما راه ساده و به صرفه تر آن است که آن را از فروشگاه های معتبر تهیه نمایید. انواع مهره های کاسه نمدی همواره در بازار موجود است و در هر زمان که نیاز داشتید می توانید به تعداد نامحدود آن ها را تهیه نمایید.
شما همواره می توانید در هر زمان با کارشناسان ما در دویچ تماس بگیرید و سفارش خود را ثبت نمایید تا در اسرع وقت بهترین و مرغوبترین مهره های کاسه نمدی موجود در بازار را بسته به نیازتان از ما تحویل بگیرید.

جستجوهای مرتبط:

به این مطلب امتیاز دهید:)

یک پاسخ

دیدگاه‌ها بسته‌اند.