بهینه سازی ترکیبات و جنس پیچ و مهره

هنگام استفاده از پیچ و مهره، یکی از مسائلی که اکثر مردم به آن توجه نمی کنند، جنس پیچ و مهره ها و ترکیباتی ست در آن ها استفاده شده است. این بسیار ضروری است که شما بدانید پیچ و مهره هایی که در کنار یکدیگر استفاده می کنید باید دارای چه ترکیباتی باشند که با هم همخوانی داشته باشند. استفاده از پیچ و مهره هایی با ترکیبات ناهمخوان ممکن است باعث مشکلات بسیاری از جمله افزایش هزینه های مالی در پروژه های بزرگ شود. در برخی موارد نیز چنین مشکلی می تواند بسیار شدید باشد بطوری که منجر به بی ثباتی ساختار محل اتصال گردد، در واقع استفاده از پیچ و مهره با جنس و ترکیبات ناهمخوان می تواند باعث آسیب جدی به پروژه گردد. به همین خاطر همیشه باید مسئله جنس و ترکیب ساختاری مهره و پیچ را جدی بگیرید.

بهینه سازی پیچ و مهره

عدم همسانی چه مشکلاتی در پی دارد

هنگامی که قصد استفاده از اتصالات مختلف از قبیل پیچ استیل و مهره شش گوش آلومینیومی را دارید، برخی از مشکلی که احتمالا در معرض آن هستید عبارتند از:

تفاوت ساختاری: هنگامی که خواص فیزیکی پیچ و مهره یکسان نیست، می تواند منجر به عدم تعادل و شکستگی شود. به عنوان مثال، پیچ ممکن است تُرد تر از مهره باشد و یا برعکس، که این میتواند باعث شکستگی اتصال از ناحیه تُرد تر گردد.
عدم تناسب: هنگامی که ترکیبات اتصالات و پیچ و مهره ها همخوان نیستند، احتمال دارد خوب به هم جفت نشوند و این باعث عدم استحکام اتصال می گردد.
واکنش های شیمیایی: برخی فلزات در صورت تماس با فلزات دیگر واکنش نشان می دهند. این معمولا زمانی اتفاق می افتد که فلزاتی را که در یک گروه شیمیایی قرار ندارند با یکدیگر در تماس قرار دهید. برخی فلزات نیز هنگامی که در معرض رطوبت و یا بار الکتریکی قرار می گیرند، واکنش شیمیایی که منجر به خوردگی و آسیب به اتصالات می شود را از خود بروز می دهند.

اتصال پیچ و مهره فولادی

این ها که گفته شد بدان معنی است که وقتی شما نیاز به استفاده از مهره ها و پیچ ها و سایر اتصالات در کنار یکدیگر دارید، باید از جنس، ترکیبات و خواص آن ها آگاه باشید تا از بروز خطرات احتمالی مثل شکستگی و خوردگی که حاصل تماس جنس های ناهمخوان با یکدیگر است جلوگیری نمایید. بهترین حالت این است که جنس و ساختار تمامی اتصالاتی که در تماس با یکدیگر هستند مشابه هم باشد تا از بروز واکنش های شیمیایی بین آن ها جلوگیری شود.

تماس با ما

همچنین بهتر است که تمام اتصالات مورد نیاز را از یک تولیدکننده تهیه نمایید تا خیالتان از بابت ترکیبات بکار رفته در تمام قطعات راحت باشد. شما در هر زمان می توانید برای مشورت بیشتر و انتخاب دقیق تر با مشاوران ما در دویچ تماس بگیرید.

جستجوهای مرتبط:

اتصالات، اتصالات غیرجوشی، پیچ و مهره، انواع پیچ و مهره، پیچ شش گوش ، انواع مهره، واشر، استادبولت، انکربولت و رولبولت، فروش پیچ و مهره، خرید انواع پیچ و مهره، مطالب پیچ و مهره و اتصالات

منبع: http://www.melfast.com