استفاده از اتصالات در محیط های اسیدی

اتصالات و پیچ و مهره های آلومینیومی اولین راه حلی است که برای استفاده در محیط های خاص توسط متخصصین پیشنهاد می شود. اما گاهی اوقات نیاز است تا بررسی بیشتری انجام گیرد و مناسب ترین جنس اتصال برای استفاده در برخی محیط ها انتخاب شود. یکی از جاهایی که استفاده از اتصالات در آن باید خیلی با دقت انجام گیرد، محیط های اسیدی می باشد.

اسیدیک

در محیط‌های اسیدی و حتا در محیط‌هایی که رطوبت بسیار بالاست، به عنوان مثال در یک روف گاردن که ممکن است در معرض بارندگی و رطوبت بسیار زیاد قرار بگیرد، در چنین مواردی، شما متوجه خواهید شد که بیشتر فلزات معمولی توسط اسید و رطوبت آسیب می بینند. کلید موفقیت در پیدا کردن یک فلز است که در برابر اسید مقاوم باشد. به عنوان مثال، هنگام انتخاب و استفاده از اتصالات در محیط های اسیدی که در تماس با اسید سولفوریک هستند، برخی از چیزهایی که باید برای انتخاب بهترین جنس مورد توجه قرار دهید عبارتند از:

درجه حرارت

دمای محیط بر رفتار اسید سولفوریک تاثیر می گذارد. بنابراین، هنگام انتخاب اتصالات برای استفاده در چنین محیط باید دمای آنجا را نیز لحاظ کنید. حتی تغییرات کوچک در درجه حرارت به طور قابل توجهی می تواند میزان خوردگی اسید سولفوریک را افزایش دهد، بنابراین این چیزی است که شما نمی توانید هزینه آن را نادیده بگیرید. پس حتمن دمای محیط را برای انتخاب محصول مناسب در محاسباتتان لحاظ کنید. برای این کار بهتر است از پیمانکاران متخصص و باتجربه کمک بگیرید.

غلظت اسید

شما همچنین باید میزان و غلظت اسید محیط را نیز در نظر بگیرید. چیز عجیب و غریب در مورد اسید سولفوریک این است که وقتی غلظت آن بالای 99درصد است زیاد خوردنده نیست. این بدان معنی است که شما می توانید بیشتر اتصالات با جنس های گوناگون از جمله فولاد را در کنار آن استفاده کنید. اما هر چه رقیق تر باشد خورندگی اش بسیار افزایش می یابد. این به این معنی است که اگر شما قصد دارید یک سیستم داشته باشید که در آن غلظت اسید تغییر خواهد کرد، باید از اتصال دهنده هایی استفاده کنید که می توانند در مقابل بیشترین خورندگی اسید مقاومت کنند.

الزامات مکانیکی

پر واضح است که در هنگام اتصالات همواره باید ظرفیت های مکانیکی نظیر قدرت و تحمل فشار را نیز لحاظ کنید. این یعنی شما باید همیشه برای انتخاب بهترین محصول ابعاد مختلف را در نظر داشته باشید. جنس محصول، قدرت، اندازه، جنس روکش و آبکاری محصول همه باید در نظر گرفته شوند تا هزینه اضافی روی دستتان نگذارد.

همکاران ما در دویچ آماده هستند تا در هر زمان مشاور شما در انتخاب و خرید بهترین محصول مورد نظرتان باشند.

 

منبع: http://www.melfast.com

 

جستجوهای مرتبط:

انواع پیچ و مهره ، پیچ شش گوش ، استاد بولت ، انکر بولت ، رولبولت ، مهره کاسه نمدی ، مهره شش گوش ، واشر ، پیچ و مهره پلاستیکی ، سفارش و خرید پیچ و مهره