وبلاگ

اسفند 8, 1398

پیچ و مهره پلاستیکی

کاربردهای رایج اتصالات و پیچ و مهره پلاستیکی چیست؟

انواع پیچ و مهره پلاستیکی در بازار موجود است و در بسیاری جاها کاربرد دارد و عملکردهای متنوعی را انجام می دهد. اما باید توجه داشت که مقاومت پیچ و مهره های پلاستیکی مانند دیگر انواع پیچ و مهره ها که اغلب از فلزات ساخته می شوند چندان بالا نیست و در جاهایی کاربرد دارد که وزن و فشار قطعه یا تجهیز چندان زیاد نیست.

پیچ و مهره های پلاستیکی در بازار با عناوین مختلفی همچون پیچ و مهره نایلونی ، پیچ و مهره پلی آمید و همچنین پیچ و مهره تفلون شناخته می شود. پس هروقت کلمات پیچ و مهره های پلی آمید ، نایلون و تفلون به گوشتان خورد تعجب نکنید و بدانید منظور همان پیچ و مهره های پلاستیکی است.

پیچ و مهره پلاستیکی

پیچ و مهره های پلاستیکی اغلب در صنایع پزشکی، اسباب بازی، و در جاهایی که در معرض خوردگی ناشی از اسید یا مواد نمکی می باشد کاربرد دارد. چون همانطور که می دانیم پلاستیک در برابر اسید و نمک مقاوم است و طول عمر بیشتری نسبت به فلز خواهد داشت. ضمن اینکه قیمت تمام شده اتصالات پلاستیکی معمولا تفاوت چندانی با فلزاتی مانند استنلس استیل ( فولاد ضدزنگ )‌ ندارد.

با توجه به موارد گفته شده باید توجه داشت که استفاده از اتصالات پلاستیکی در همه جا امکان پذیر نیست و تشخیص آن نیاز به دانش تجربه دارد. همکاران ما در شرکت دویچ در هر زمان آماده مشاوره دادن به شما در مورد انتخاب بهترین اتصالات و انواع پیچ و مهره پلاستیکی و فلزی هستند تا شما را در انتخاب و خرید بهترین محصول مورد نیازتان یاری کنند.

سایر اتصالات پلاستیکی

اما به غیر از پیچ و مهره های پلاستیکی، انواع دیگر اتصالات پلاستیکی نیز وجود دارد که از موارد عادی روزمره مانند اتصالات کابلی و واشر و غیره گرفته تا بست نایلونی را شامل می شود.

واشر ، پیچ ، مهره و میخ پرچ را در همه جا می بینیم. آنها برای محکم کردن قطعات در کنار هم عالی هستند. آنها برای نگهداری مواردی مانند تخته ها، لاستیک ، فلز، چوب و وسایل پلاستیکی در کنار هم استفاده می شوند.

در همین حال بست های پلاستیکی که برای بستن شلنگ بر روی شیرآلات استفاده می شوند نیز وجود دارند. این بست ها اغلب در لوازم خانگی مانند ماشین لباسشویی و قطعات خودرو استفاده می شود.

بست پلاستیکی یا نایلونی یکی از بست های بسیار پرکاربرد در صنایع مختلف است. آنها معمولاً برای محکم کردن و ساماندهی کابل ها یا  مورد استفاده قرار می گیرند. آنها انواع مختلفی از عرض، طول، رنگ و غیره دارند. این یک ابزار عالی است و بسیاری از افراد تعجب می کند که یک بست می تواند به اندازه ای مستحکم باشد که بتواند چند صد کیلو وزن را تحمل کند و محکم در جای خود نگه دارد.

اتصالات پلاستیکی اغلب از نایلون قالب ریزی و سازه ای سخت ساخته شده اند که برای مقاومت در برابر خوردگی ناشی از مواد شیمیایی و نمکی ، سایش و لرزش طراحی شده اند.

اتصالت معمولا از متریال مختلف فلزی و عیر فازی ساخته می شوند، اما قطعاً پلاستیک یک انتخاب محبوب و پرکاربرد است چرا که هم معمولاً سبک تر است و هم مثل اغلب فلزات مستعد زنگ زدن و خوردگی نیست. ضمن اینکه که  عایق بودنش در برابر جریان های الکتریکی، آن را برای اتصال به وسایل اتصال دهنده به منبع تغذیه و هر وسیله دیگری که در آن برق جریان دارد ایده آل می کند.

اتصال دهنده های پلاستیکی در انواع مختلفی ارائه می شوند و هرکدام برای یک هدف طراحی شده اند، بنابراین مهم است که شما می دانید از کدام آیتم برای موقعیت های خاص استفاده کنید.

شاید یکی از نکات منفی اتصالات و پیچ و مهره های پلاستیکی گشتاور محدود آن ها باشد. گرچه بسته به کیفیت پلاستیک مورد استفاده ، آن ها می تواند به اندازه فلز محکم و بادوام باشند.

به هرحال هنگامی که برای وسایل و قطعات سنگین و پرفشار قرار باشد از اتصالات و پیچ و مهره های پلاستیکی استفاده شود، باید در نظر داشت که کیفیت و اندازه اتصالات باید متناسب با مورد استفاده آن باشد تا خرابی به بار نیاید.

جستجوهای مرتبط:اتصالات، اتصالات غیرجوشی، پیچ و مهره، انواع پیچ و مهره، پیچ شش گوش ، انواع مهره، واشر، استادبولت، انکربولت و رولبولت، پیچ شش گوش HV ، فروش پیچ و مهره، خرید انواع پیچ و مهره، مطالب پیچ و مهره و اتصالات

منبع: heyco.com

اتصالات, انواع پیچ و مهره, پیچ و مهره , ,
درباره دویچ

پاسخ دهید